etruenfies

Avaleht

Intercom püsikliendid

Smart Post

EhituseABC

SMS Laen

Seesam

Novatours

CarCops

Ära osta reklaami enne, kui Sa oled seda lugenud!

Võrreldes lehereklaamiga, mis võib jääda märkamatuks, on läbi SMSi saadetud reklaamisõnum kiirem, mugavam, odavam ning garanteerib, et sõnumi saaja loeb seda.

Iseenesest ei ole SMS’i ehk tekstisõnumi kaudu reklaami levitamise idees midagi revolutsioonilist, kuid populaarsust on hakanud see võitma alles hiljuti. SMS-reklaami fenomen seisneb peamiselt selles, et selle saajad on eelnevalt nõustunud vastu võtma tekstisõnumeid ja seega puudub tavareklaamidele omane „ahistav“ mõju.

Mobiiltelefon on üks kindlamaid kanaleid, mille kaudu inimeseni jõuda ja talle sõna otseses mõttes põue pugeda. Samuti on mobiiltelefoninumbrist saanud inimese üks püsivamaid kontakte - töö- ja elukohta vahetades on see enamasti ainus, mis jääb muutumatuks. Väga loogiline, et turundajad hakkavad selle kanali vastu üha enam ja enam huvi tundma.

Reklaami ei hakka laiali saatma mobiilioperaatorid, vaid reklaamijad ise, kes hoolitsevad ka andmebaasi kogumise ja selle eest, et reklaamisaajad sõnumite vastuvõtmiseks oma nõusoleku annavad. Intercomi poolt on vastav tarkvara, mille abil terviseklubi või kaubanduskeskus oma arvutist sõnumeid teele paneb - operaatori roll taandub pelgalt kanalipakkujaks, sarnanedes mõneti postifirma omaga, kes teiste kirju kohale toimetab.

Viimase aja uurimused näitavad, et e-postireklaami efektiivsus on viimastel aastatel tänu spämmi suurele hulgale hakanud kahanema ja inimesed on õppinud e-postireklaami sarnaselt telereklaami ja lehereklaamiga ignoreerima – SMS-teated aga loeme alati läbi. See on muutnud SMS-i hetkel kõrgeima meeldejäävusega turunduskanaliks.